En dansk tvåtungad flagga med bokstäverna Y.F (Yacht Flag) och tre stjärnor. Stång av ek. Stångens längd ca 75 cm. Flaggan ca 50 x 95 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Mindre blekt samt enstaka fläckar. Mindre skador.