AKTERFLAGGA, en så kallad "Yacht Flag" från Kongelig Dansk Yachtclub, 1900-talets andra hälft.

En dansk tvåtungad flagga med bokstäverna Y.F (Yacht Flag) och tre stjärnor. Stång av ek. Stångens längd ca 75 cm. Flaggan ca 50 x 95 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Mindre blekt samt enstaka fläckar. Mindre skador.

Utropspris
1 500 SEK