SKÅP, Bodafors, 1900-talets mitt.

Fanerat med bl a mahogny. Tudelat. Fyra dörrar med bakomliggande hyllplan samt lådor. Åtta lådor. Beslag av mässing. Bredd 201, djup 46, höjd 125 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Smärre fanerskador. Lagningar.

Utropspris
5 000 SEK