Låda av trä samt bakomvarande verk av metall. Vid fronten färgat glas. Totallängd ca 54, totaldjup ca 15, totalhöjd ca 24 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Skada vid fronten (glaset). Missfärgad. Skador. Ej funktionstestad.