Fot i mässing. Skaft och skärm lackerade. Skärm med genombruten dekor. Höjd ca 36 cm.
Slitage, ställvis hårt. Anlupen metall. Repor. Fläckar. Färgbortfall. Sned skärm. Ej funktionstestad.