OMEGA

Seamaster 30, armbandsur, 34 mm.

Stål, manuell, plexiglas, gravyr, ca 1963.

Caliber 286, Serienr 20160337, Referensnr ST 135.003, Boettnr 135.003-62-SC

Konditionsrapport

Bruksskick

Proveniens
På tiden det begav sig så hade alla trafikvakter tjänsteklocka från Omega för att vid en eventuell tvist om en böter så skulle det inte vara någon tvekan om klockslaget. Gravyren på baklocket står för: Gatukontoret trafikvakt och anställningsnummer. När man sen slutade eller gick i pension fick man lämna ifrån sig klockan eller köpa loss den.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Carl  Palmegren

Carl Palmegren
Biträdande specialist klockor

carl.palmegren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss