BÄGARE

Silver, Erik Löfgren, Umeå, 1785.

Invändigt förgylld. Trambolerad dekor av medaljonger och bladfestonger. Höjd 17,5 cm. Vikt 249 g.

Konditionsrapport

Bruksskick. Lagningar vid mynning och fot. Smärre spricka på fot. Senare men äldre gravyr. Mindre bucklor och repor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

+46-703 802188
karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    5 000
    510 EUR
    616 USD

    Budhistorik (3 bud)
    211 jan 22:545000SEK
    Acceptpris på 5 000 SEK uppnåddes
    211 jan 22:534000SEK
    1 4 jan 21:582000SEK