SCHATULL med LIKÖRSERVIS

1800-talets andra hälft.

Servis bestående av 2 karaffer med propp samt 11 glas med druvdekor. Schatull med inläggningar och svärtade delar. Bredd 30, djup 22, höjd 26 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Skador. Delar saknas. Vissa glas senare.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L30

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

+46-727 430879
jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    2 400
    245 EUR
    296 USD

    Budhistorik (20 bud)
    2 9 jan 16:392400SEK
    4 9 jan 16:342200SEK
    2A 9 jan 16:332000SEK