ILSE CLAESSON

Fat, flintgods, Rörstrand, signerat I.C.

Geometrisk och floral dekor. Polykrom glasyr. Stämplad och signerad. Diameter 29 cm.

Konditionsrapport

Krackelyr. Tillverkningsdefekter. Vissa missfärgningar.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    800
    80 EUR
    101 USD

    Budhistorik (12 bud)
    3A12 feb 16:44800SEK
    412 feb 16:44750SEK
    312 feb 16:44700SEK