STOLAR

10 st, troligen Gemla, 1900-talets första hälft.

Målade samt med sits av sadelgjord. Genombruten rygg. Kopplad benställning. Sitthöjd ca 47 cm.

Konditionsrapport

Senare målning och sadelgjord. Slitage. Fläckar. Märken.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Christian Olsén

Christian Olsén
Chef inlämning Västberga

+46-703 095657
christian.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 400
    245 EUR
    296 USD

    Budhistorik (22 bud)
    4 4 jan 22:182400SEK
    1A 4 jan 22:182203SEK
    1 4 jan 22:152200SEK