KARL ERIK EKSELIUS, sektionsfåtöljer, ett par, modell F 261, för JOC Vetlanda, sannolikt 1970-tal.
Metallstativ i krom. Lösa häftade skinnklädda dynor på elastisk gjord. Sitthöjd ca 32-42, höjd ca 76 cm (vardera).
Smärre slitage. Klädseln med smärre skador. En gjord (band) under dynan av. Några band torra och slitna.