GLASSERVIS

52 delar. "Madigan", Orrefors, 1900-tal.

Bestående av 10 vinglas (höjd 14,5 cm), 10 dessertvinsglas (höjd 9 cm), 10 champagneglas (höjd 17 cm), 10 mindre vinglas (höjd 11,5 cm), 10 selterglas (höjd 8,5 cm), två karaffer (höjd 26,5 cm).

Konditionsrapport

En karaff med slipad kant på proppens nedre del. Bruksslitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Nordström

Cecilia Nordström
Ansvarig specialist Asiatisk keramik och konsthantverk

+46-73-940 08 02
cecilia.nordstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    19 500
    1 991 EUR
    2 405 USD

    Budhistorik (40 bud)
    11A 5 jan 11:4019500SEK
    12 5 jan 11:4019000SEK
    11 5 jan 11:3818500SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes