SERVISDELAR

Ca 88 st, porslin, Musselmalet Helblond samt halvblond, Royal Copenhagen, Danmark.

12 djupa tallrikar (1079), diameter 23 cm
13 tallrikar (1085), diameter 23 cm
13 tallrikar (1084), diameter 25 cm
6 assietter (574), diameter 17 cm
13 assietter (1087), diameter 17,5 cm
1 uppläggningsfat (552), längd 22,5 cm
1 uppläggningsfat (1147), längd 30 cm
1 uppläggningsskål (26), 21,5x21,5 cm
1 uppläggningsskål (1019), diameter 28 cm
1 skål på fot (511), diameter 17,5 cm
2 assietter (1086), diameter 20 cm
1 par ljusstakar (3334)
2 uppläggningsfat (401), längd 20,5 cm
1 uppläggningsfat (539), diameter 33 cm
1 kaffekanna utan lock (722)
1 sockerskål (657)
1 gräddkanna (521)
1 liten skål (755)
12 kaffekoppar med fat (719)
4 kaffekoppar med fat + 1 fat (2162)

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage. enstaka nagg.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

+46-727 430879
jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    31 000
    3 154 EUR
    3 871 USD

    Budhistorik (22 bud)
    4 9 jan 16:1731000SEK
    2A 9 jan 16:1730600SEK
    2A 9 jan 16:1730000SEK