ALY BEN SALEM

Gouache. Signerad. Utförd omkring 1957-58.

"Idyll". Inköpt direkt av konstnären 12 mars 1968 av nuvarande ägares far, pris 300 kronor. Utställningsbroschyr medföljer. Bildstorlek ca 37x5x26,5 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram. Inga synliga skador.

Institut Francais de Stockholm, Strandvägen 5A 1958. Priset var då 600 kronor.
Följerätt
Ja

Kontakta ansvarig katalogiserare

Andreas Knutsson

Andreas Knutsson

+46-722 416922
andreas.knutsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 12 000 SEK

    Slutpris

    9 000
    919 EUR
    1 110 USD

    Budhistorik (8 bud)
    7 4 jan 17:419000SEK
    Acceptpris på 9 000 SEK uppnåddes
    6 3 jan 20:226500SEK
    3 1 jan 14:206000SEK