TORBORG LINDBERG-KARLSSON, figuriner, 3 st, skuret trä, signerade T.L.
Man och kvinna i samiska dräkter, kvinnan med spädbarn på ryggen, samt hund. Målat och skuret trä. Höjd 4,5-16,5 cm.
Hunden med litet nagg på ena örat.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10