Skedar, 7 st, silver, J Nordgren, Jönköping 1812, AF Duckwitz, Mariestad 1798 0 1806, A Nymansson, Mariestad 1811,

Q Falkengren, Visby (1760-82(-84)), en med otydliga stämplar 1811, Släta med spetsig udd, frånsidan med initialer. Längd c:a 21 cm, total vikt 320 gram.

Slitage, en sked med liten lagning på skaftet.

Utropspris
3 000 SEK