1880 föremål
Serveringsvagn, 1900-talets andra hälft.
7 001 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Boksnurra, 1900-talets slut.
8 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sixten Lundbohm, olja på papp-pannå, stämpelsignerad.
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sten Dunér, blandteknik, signerad samt daterad -67.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hans-Agne Jakobsson, takkrona Markaryd, 1960-tal.
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Okänd konstnär, olja på duk, 1800-tal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Mössbord, daterat 1857.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Thea Ekström, olja på pannå signerad och daterad 61.
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, 1950/60-tal.
2 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Helene Billgren, etsning. Signerad och numr 217/250.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Keshan, ca 390 x 290 cm.
5 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Matta, Keshan, ca 357 x 253 cm.
9 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Mulberry, väska, "Antony Messenger".
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Breitling, Callistino, armbandsur, 28,5 mm.
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Louis Vuitton, väska, "Musette".
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Cartier, solglasögon.
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, Seamaster 600, armbandsur, 34 mm.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1917, signerad med blyerts.
17 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Spegel med ram i mosaik, 1900-tal.
50 EUR
Utropspris
250 EUR
HÅKAN BRUNBERG, olja på duk, signerad.
500 EUR
Utropspris
800 EUR
Soffa, 1900-talets mitt.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Ring, platina, diamanter ca 0.85 ct totalt.
1 000 EUR
Utropspris
1 300 EUR
Armband, 18K guld, senare 14K guldlås.
250 EUR
Utropspris
700 EUR
Louis Vuitton, "Noé Epi", väska.
540 EUR
Utropspris
600 EUR
MANNERHEIM, tryckbild i ram, 1940-tal.
320 EUR
Utropspris
250 EUR
Soffa, 1950-tal.
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Taklampa Lyfa Danmark 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ring 18K vitguld m 1 briljant ca 0,25 ct.
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fabian Lundqvist, olja på duk, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klädhängare 2000-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, Seamaster, Cosmic 2000, armbandsur, 38 mm.
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Halskedja med pärlor och briljantslipade diamanter.
9 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
COLLIER, pansarlänk 18K guld.
41 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
Ring med gul briljantslipad diamant.
1 425 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karott med lock, sterling silver importstämplat.
4 505 SEK
Utropspris
3 000 SEK
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Hermès, Kappa, vändbar, storlek ca M.
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Christian Dior, väska.
2 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Collier 18K guld.
10 800 SEK
Utropspris
14 000 SEK
Ring allians med briljantslipade diamanter.
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Omega, Seamaster, armbandsur, 35 mm.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jeff Koons, tallrik/multipel, 824/2500.
1 603 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Halslänk/armband 18K guld.
40 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Matta, Antik Khorasan, ca 373 x 270 cm.
3 150 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Glasservis, 44 delar, 1900-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK