1675 föremål
EINAR HÖSTE, blandteknik, signerad och daterad -90.
Aktuellt bud 
1 800 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
KOFFERT, "Fichet", Paris, tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud 
6 000 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
CHANEL, sandaler, 39 1/2.
Aktuellt bud 
1 500 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
LAPPONIA, Collier, silver "Galaktiska toppar". 1985.
Aktuellt bud 
8 400 SEK
Utropspris 
9 000 SEK
BARGLOB, sent 1900-tal.
Aktuellt bud 
1 200 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
PANDORA, armband, tre st med berlocker, silver.
Aktuellt bud 
450 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, Kautokeino/Juhls.
Aktuellt bud 
1 800 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
CHRISTIAN DIOR, pumps, storlek 38 1/2.
Aktuellt bud 
1 000 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
ARVO SAARELA, Borsch samt armband, silver.
Aktuellt bud 
1 500 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
Brosch 18K guld med pärlor och emalj.
Aktuellt bud 
1 930 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
CARL JOHAN DE GEER, fotografi, signerat 1/3.
Aktuellt bud 
300 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
CHANEL, halsband/skärp/armband.
Aktuellt bud 
3 400 SEK
Utropspris 
5 000 SEK
MATTA, Orientalisk, ca 377 x 283 cm.
Aktuellt bud 
1 000 SEK
Utropspris 
12 000 SEK
MATTA, kelim, ca 198 x 158 cm.
Aktuellt bud 
1 500 SEK
Utropspris 
5 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 286 x 277 cm.
Aktuellt bud 
3 500 SEK
Utropspris 
9 000 SEK
Gustaf Möllenborg pietra dura brosch 18K guld.
Aktuellt bud 
6 000 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
EINAR HÖSTE, blandteknik, signerad och daterad -90.
Aktuellt bud 
1 800 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 308 x 243 cm.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
KLÄDSKÅP, England, omkring år 1900.
Aktuellt bud 
2 400 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
MATTA, Orientalisk, ca 383 x 262 cm.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
HERMÈS, armband, "Clic H".
Aktuellt bud 
5 100 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
SAMLING BÖCKER, 49 st, 1600-1900-tal.
Aktuellt bud 
3 200 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
KALEVALA KORU, armring, silver.
Aktuellt bud 
1 000 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 375 x 246 cm.
Aktuellt bud 
3 600 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad M. Pyk.
Aktuellt bud 
7 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
CARL BRANDT, pastell, signerad och daterad -94.
Aktuellt bud 
3 800 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, omkring 1900.
Aktuellt bud 
5 210 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
JONAS BOHLIN, hylla, "Zink", Källemo, formgiven 1984.
Aktuellt bud 
2 000 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
WILLIAM SKILLING, olja på duk. Signerad.
Aktuellt bud 
8 200 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
ASK MED LOCK, tenn, GAB Tenn, Stockholm, 1941.
Aktuellt bud 
1 500 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
BIBLIOTEKSBORD, barockstil, 1900-tal.
Aktuellt bud 
4 000 SEK
Utropspris 
5 000 SEK
SKRIVPULPET, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud 
750 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
Guldtacka 10 gram finguld 24K.
Aktuellt bud 
5 110 SEK
Utropspris 
5 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 310 x 206 cm.
Aktuellt bud 
3 500 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
CHARLES CHAPLIN, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
1 500 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
Armring 18K guld.
Aktuellt bud 
32 508 SEK
Utropspris 
35 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 300 x 188 cm.
Aktuellt bud 
2 500 SEK
Utropspris 
5 000 SEK
MATTA, orientalisk, ca 307 x 206 cm.
Aktuellt bud 
4 500 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
JAN BOCAN, matbord, sent 1900-tal.
Aktuellt bud 
1 100 SEK
Utropspris 
4 000 SEK