Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
19 föremål
Franco Costa, "Stand by to luff up".
20m 51s
Franco Costa, "Stand by to luff up".
Aktuellt bud
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Zao Wou-ki, Composition.
18 tim 46m
Zao Wou-ki, Composition.
Aktuellt bud
27 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Arne Jones, Utan titel.
5d 21 tim
Arne Jones, Utan titel.
Aktuellt bud
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Na Wei, "The Bamboo and Rock Landscape" 2018.
5d
Na Wei, "The Bamboo and Rock Landscape" 2018.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Bengt Orup, utan titel.
14m 51s
Bengt Orup, utan titel.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ola Billgren, litografier, 2 st.
5d
Ola Billgren, litografier, 2 st.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
3d
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Arman (Armand Pierre Fernandez), "Cavaquinho".
5d
Arman (Armand Pierre Fernandez), "Cavaquinho".
Aktuellt bud
8 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.