Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

59 föremål
Bestick, 21 st, silver, 1900-tal.
21 tim 23m
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skål på fot, silver, GAB, Stockholm 1928.
3d 23 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Silver, 5 delar, 1900-tal.
4d 21 tim
Silver, 5 delar, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Coasters, ett par, silver, London, 1807.
4d 21 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK