Kan inte nå servern
Liveauktioner
Contemporary Art & Design 670
Auktion: 21−22 april 2026
Important Timepieces 671
Auktion: 21 april 2026
Modern Art & Design 672
Auktion: 20−21 maj 2026
Important Spring Sale 673
Auktion: 10−12 juni 2026

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
49 föremål
Stig Sjölund, "Reportage".
6d 1 tim
Stig Sjölund, "Reportage".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Louise Fenger-Krog, "Gläntan".
6d 1 tim
Louise Fenger-Krog, "Gläntan".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Hannu Väisänen, Utan titel.
4d 6 tim
Hannu Väisänen, Utan titel.
Aktuellt bud
150 EUR
Utropspris
250 EUR
Linn Fernström, "Livsdragkamp".
4d 5 tim
Linn Fernström, "Livsdragkamp".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Max Mikael Book, "Timex".
3d 5 tim
Max Mikael Book, "Timex".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Rune Hagberg, "Objekt".
2d 6 tim
Rune Hagberg, "Objekt".
Aktuellt bud
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Petter Zennström, "Två".
2d 5 tim
Petter Zennström, "Två".
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Sorin Dumitrescu, "Crossroads".
2d 3 tim
Sorin Dumitrescu, "Crossroads".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Nino Longobardi, Dödskalle.
2d 3 tim
Nino Longobardi, Dödskalle.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Elin Källman, "Lola".
1d 5 tim
Elin Källman, "Lola".
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Håkan Ludwigson, "Zambesi" 1998.
1d 5 tim
Håkan Ludwigson, "Zambesi" 1998.
Aktuellt bud
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ann-Marie Bäck, Vinterkväll.
1d 4 tim
Ann-Marie Bäck, Vinterkväll.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Åsa Davidsson, "Önskebrunn".
1d 4 tim
Åsa Davidsson, "Önskebrunn".
Aktuellt bud
2 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Per Kesselmar.
8 tim 1m
Per Kesselmar.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Sami Rinne, Gymnopaedia XVI.
2 tim 41m
Sami Rinne, Gymnopaedia XVI.
Aktuellt bud
150 EUR
Utropspris
300 EUR
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.