Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

330 föremål
Versace, tallrikar, 6 st, porslin, Rosenthal.
20m 3s
5 050 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffbord, "Spiro", Nordform, samtida.
1d
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1960-tal.
1d
Golvlampa, 1960-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft.
1d
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa,  R.O.O.M.
1d 1 tim
Soffa, R.O.O.M.
2 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Kjell Engman, skulptur, Kosta Boda.
1d 2 tim
19 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Burberry, filt.
1d 3 tim
Burberry, filt.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Olle Alberius, fat, glas Orrefors, 1990.
1d 22 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kjell Engman, vas, Kosta Boda.
2d
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Alberius, vas, glas, ariel,  Orrefors.
2d
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, skål, glas, Kosta Boda.
2d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Brozén, skulptur, Högbo, 2018.
2d 1 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vilfåtölj, Neiser, samtida.
2d 2 tim
Vilfåtölj, Neiser, samtida.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK