Kan inte nå servern

Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

 
16 föremål
Aftonväska, silver, Åbo, Finland 1919.
5d
Aftonväska, silver, Åbo, Finland 1919.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sockerskål och gräddkanna, silver, Danmark 1873.
5d
Sockerskål och gräddkanna, silver, Danmark 1873.
Aktuellt bud
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.