Silver

I kategorin silver finner du allt från intressant barocksilver från 1600-talets början till silver från rokokon och den gustavianska tiden av klassiska mästare ​så som Ronander och Zethelius. Du hittar även ​mer moderna silverobjekt av ​ skandinaviska formgivare så som Wiwen Nilsson, Georg Jensen och Tapio Wirkkala. Ljusstakar, fat, bestick,... Läs mer

14 föremål
Bricka, silver, Kultakeskus, Tavastehus 2008.
7d
1 050 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Luktdosa, silver, troligen Danmark 1800-tal.
6d 20 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Silver, 3 delar, Sverige.
3d 23 tim
Silver, 3 delar, Sverige.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK