Klockor och ur

På Bukowskis klockavdelning finner du kvalitetsklockor från världskända urmakare såsom Rolex, Omega, Cartier, Audemars Piguet och Patek Philippe samt unika samlarobjekt och äldre vintageur. Urets bakgrund är lång och likt sin mekanik, full med många olika komponenter. I denna kategori erbjuds klockor i ett varierande prisspann där kvalité är den... Läs mer

63 föremål
Fickur, 46 mm.
5d 22 tim
Fickur, 46 mm.
5 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Eterna, armbandsur, 33,5 mm.
1d 23 tim
Eterna, armbandsur, 33,5 mm.
6 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Omega, armbandsur, 35 mm.
20 tim 4m
Omega, armbandsur, 35 mm.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Roamer, armbandsur, 17 mm.
2 tim 22m
Roamer, armbandsur, 17 mm.
1 100 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Omega, Genève, armbandsur, 35.5 mm.
5d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tissot, armbandsur, 18K guld, 17 mm.
1d 23 tim
14 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Golvur, nyrenässans, sent 1800-tal.
1d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Longines, armbandsur, 18 mm.
5d 23 tim
Longines, armbandsur, 18 mm.
16 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Certina, Blue Ribbon, armbandsur, 35 mm.
3d
5 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rolex, Oyster Perpetual, armbandsur, 26 mm.
5d
2 500 EUR
Utropspris
2 800 EUR
Bordspendyl, 1800-talets slut.
1d 23 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordspendyl, empire, 1800-tal.
23 tim 2m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK