Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
10 föremål
Yrjö Edelmann, Utan titel.
5d
Yrjö Edelmann, Utan titel.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, "I ateljén".
3d 23 tim
Madeleine Pyk, "I ateljén".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
5d 22 tim
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
James Coignard, Utan titel.
5d 2 tim
James Coignard, Utan titel.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rolf Hanson, "Happy Sad".
4d 23 tim
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.