Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
45 föremål
Franco Costa, "Stand by to luff up".
20 tim 20m
Franco Costa, "Stand by to luff up".
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Philip von Schantz, "Röda druvor".
1d 15 tim
Philip von Schantz, "Röda druvor".
Aktuellt bud
1 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Camilla Pyk, utan titel.
1d 16 tim
Camilla Pyk, utan titel.
Aktuellt bud
850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Marie-Louise Ekman, "I djungeln".
2d 14 tim
Marie-Louise Ekman, "I djungeln".
Aktuellt bud
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ahti Lavonen, Stilleben.
2d 14 tim
Ahti Lavonen, Stilleben.
Aktuellt bud
30 EUR
Utropspris
250 EUR
André Lanskoy, Ur "Journal d'un Fou".
2d 14 tim
André Lanskoy, Ur "Journal d'un Fou".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Enrico Baj, "Garofano".
2d 15 tim
Enrico Baj, "Garofano".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bert Håge Häverö, Skärgårdsbåtar.
3d 14 tim
Bert Håge Häverö, Skärgårdsbåtar.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
3d 14 tim
Jan Håfström, "Den eviga återkomsten".
Aktuellt bud
8 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Lars Jonsson, Två fåglar.
3d 17 tim
Lars Jonsson, Två fåglar.
Aktuellt bud
220 EUR
Utropspris
300 EUR
Ahti Lavonen, Svan.
3d 17 tim
Ahti Lavonen, Svan.
Aktuellt bud
135 EUR
Utropspris
250 EUR
Kuutti Lavonen, "Aeda".
3d 17 tim
Kuutti Lavonen, "Aeda".
Aktuellt bud
570 EUR
Utropspris
600 EUR
Raul Meel,  "Windows and Landscape 2".
4d 16 tim
Raul Meel, "Windows and Landscape 2".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Enrico Baj, Utan titel.
4d 17 tim
Enrico Baj, Utan titel.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jonas Brolin, karta, Stockholms Stad, 1771.
4d 19 tim
Jonas Brolin, karta, Stockholms Stad, 1771.
Aktuellt bud
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
4d 19 tim
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Bärsärk".
5d 16 tim
Anders Zorn, "Bärsärk".
Aktuellt bud
7 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Madeleine Pyk, "Tigern på Skägga".
5d 16 tim
Madeleine Pyk, "Tigern på Skägga".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Zorn, "Skrämda".
5d 17 tim
Anders Zorn, "Skrämda".
Aktuellt bud
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kuutti Lavonen, Utan titel.
5d 18 tim
Kuutti Lavonen, Utan titel.
Aktuellt bud
220 EUR
Utropspris
400 EUR
Antti Ukkonen, "Majakka" (Fyr).
5d 18 tim
Antti Ukkonen, "Majakka" (Fyr).
Aktuellt bud
50 EUR
Utropspris
250 EUR
Gunilla Mann, "Framtidsstaden".
5d 19 tim
Gunilla Mann, "Framtidsstaden".
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Mac Laren II".
6d 10 tim
Yrjö Edelmann, "Wrapped Mac Laren II".
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.