Kan inte nå servern

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
38 föremål
AKAY, "Pleasure".
23 tim 49m
AKAY, "Pleasure".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
2d 5 tim
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
Aktuellt bud
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
2d 6 tim
Fernand Léger, "Nature Morte au Vasebleu".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Anders Zorn, "Sommar".
6d 10 tim
Anders Zorn, "Sommar".
Aktuellt bud
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
John Young, Sultan Soliman Khan I.
4 tim 52m
John Young, Sultan Soliman Khan I.
Aktuellt bud
3 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Peter Dahl, Utan titel.
4d 5 tim
Peter Dahl, Utan titel.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Jirlow, Vid växthuset.
5d 4 tim
Lennart Jirlow, Vid växthuset.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Niki de Saint Phalle, "You made me discover".
2d 5 tim
Niki de Saint Phalle, "You made me discover".
Aktuellt bud
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
5d 6 tim
Raul Meel, "Windows and Landscape 5".
Aktuellt bud
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lennart Jirlow, Bokhandlaren.
5d 4 tim
Lennart Jirlow, Bokhandlaren.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Madeleine Pyk, "I ateljén".
5d 6 tim
Madeleine Pyk, "I ateljén".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Jirlow, Cyklisten.
5d 4 tim
Lennart Jirlow, Cyklisten.
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
2d 8 tim
Philip von Schantz, "Sutare Ti'ncati".
Aktuellt bud
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Peter Dahl, Tre gracer.
6d 7 tim
Peter Dahl, Tre gracer.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Makode Linde, "Gustav V".
4 tim 38m
Makode Linde, "Gustav V".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Max Ernst, "Oiseau vierge".
2 tim
Max Ernst, "Oiseau vierge".
Aktuellt bud
2 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Antoni Clavé, Utan titel.
3 tim 7m
Antoni Clavé, Utan titel.
Aktuellt bud
1 005 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.