Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

33 föremål
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
6d 6 tim
Fåtöljer, ett par, 1940-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
1d 7 tim
14 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Karmstolar, ett par, "Salome", Slettvoll.
9 tim 6m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj med fotpall, Jio Möbler.
6d 6 tim
400 SEK
Utropspris
4 500 SEK
Tom Dixon, pall, "Fan", samtida.
4d 6 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Barpallar, 4 st, Johanson Design.
5d 7 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK