GALLERIMATTA, Keshan, 383 x 122 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Nain, part silk, sk 9 LAA ca 365 x 246 cm.

Aktuellt bud 5 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
MATTA, Old Khorasan sannolikt, ca 390 x 315 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GALLERIMATTA, Persisk, ca 347 x 102 cm.

Aktuellt bud 2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PETER PAUL RUBENS, EFTER, olja på duk, signerad, 1800-tal.

"Backanal". 85x100 cm.

Aktuellt bud 1 100 EUR
Utropspris
2 000 EUR
FASADRITNING, daterad Helsingfors den 19.12.1938.

"Kapellet - fasad mot Södra Esplanaden". Passepartout 25,5 x 89,5 cm. Stämplad "Jung & Jung Arkitekter".

Aktuellt bud 200 EUR
Utropspris
300 EUR
MATTA, design Mikko Vuorinen, tillverkad i Marocko 1960-tal. Ca 273x252 cm.

Geometriskt mönster på ljus botten.

Aktuellt bud 270 EUR
Utropspris
400 EUR
LOUIS VUITTON, Fold Over Bag, VÄSKA.

Kuvertväska i svart Monogram Petillante Empreinte -läder. Två ytterfickor med dragkedja. Svart tygfoder. Märkt "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt med datumkod (år 2010). Dustbag. Bredd 26 cm, höjd 17 cm.

Inga bud
Utropspris
500 EUR
GLASUNDERLÄGG, 12 st, förgylld mässing, sekelskiftet 1900.

12 x 15 cm.

Aktuellt bud 220 EUR
Utropspris
300 EUR
RING, 18K vitguld och briljantslipad diamant. S.k stjärnring.

Diamant 0,27 ct enligt gravyr. Storlek 16,75/52,5. Vikt 2,5 gram.

Aktuellt bud 220 EUR
Utropspris
300 EUR
TEKANNA SAMT SOCKERSKÅL, silver, Sibray, Hall & Co, Job Frank Hall, London England 1895 och 1897.

Godronnerad dekor. Tekanna med hänkel och knopp i svärtat trä, gångjärnsförsett lock. Tekannans höjd 14 cm, längd 28 cm. Sockerskålens bredd 18 cm inkl hänklar med akantusblad på tumgreppen. Sammanlagd vikt 1036 g.

Inga bud
Utropspris
400 EUR
ALEXANDER MCQUEEN, väska, "Box Bag 19", 2018.

Cremefärgat getskinn med spänne i guldfärgad metall. Axelrem i form av kedja i guldfärgad metall samt justerbar axelrem i skinn. Fodrad med puderrosa mocka. Två innerfack varav ett med dragkedja. Märkt "ALEXANDER MCQUEEN MADE IN ITALY" och numrerad. 19 x 15 x 7 cm.

Aktuellt bud 4 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JAN HÅFSTRÖM, färglitografi, signerad, numrerad 1426/2000, daterad 2003.

"From Walker with Love". Bladstorlek ca 74 x 62 cm.

Aktuellt bud 3 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Cabas Piano".

Axelremsväska i monogramcanvas med botten samt axelremmar i läder, dragkedjsförsedd. Detaljer i guldfärgad mässing. Fodrad. En ficka med dragkedja. Märkt "LV" på dragtapparna. Invändigt märkt: "LOUIS VUITTON PARIS made in France" samt med numrering (2001). Längd ca 32 cm, höjd 24 cm, bottnens bredd 12 cm

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILLIE WEBERG, olja på duk signerad.

Motiv från Slussen med Katarinahissen i bakgrunden. 50 x 65 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, carborundumetsning, signerad och numrerad 11/90.

Komposition. Oramad. Ca 76 x 57 cm.

Aktuellt bud 2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CÉLINE, weekendbag "Macadam Boston 50".

Canvas med läderdetaljer och läderklädda handtag, fästen av gulmetall delvis märkta Celine Paris. Invändigt fodrad med skinnimitation, ett dragkedjeförsett fack. 50x26x24 cm

Aktuellt bud 2 001 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOK, litografier av Matisse.

BOK, litografier av Matisse.

(Henri Matisse) MATISSE. Verve. Revue artistique et littéraire. Ed. E. Tériade. Vol. IX: 35-36. Dernières Oeuvres de Matisse 1950-1954. Paris (Verve) 1958. 35,5 x 26,5 cm. 186 pp. With 40 coloured lithographs after Henri Matisse. Publisher's decorated orange paper boards, worn, spine defective (backstrip entirely loose), folding lithograph “La Perruche et la Sirène” creased in outer margin and with a 5-mm tear. Lacking plastic cover. Provenance: Bookplate of Gerard Bonnier (1917-1987).

Aktuellt bud 9 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUCCI, stövlar, storlek 38½.

GUCCI, stövlar, storlek 38½.

Brunt skinn med resår och dragkedja i sidan. Märkt "GUCCI made in italy".

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, tusch och akvarell, omkring 1800.

Parklandskap London med sällskap som hoppar "bock", antikiserande byggnad i bakgrunden. Möjligen Hyde Park Corner. Otydlig påskrift i vänster nederkant " Carthsmith? ....in die .. von London". Bildmått 25 x 34 cm.

Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
LOUIS VUITTON, boots, storlek 8½. Fashion show 2018/2019.

Quiltad mocka och skinn med mässingsdetaljer. Märkta "LOUIS VUITTON PARIS made in Italy". Dustbags medföljer.

Aktuellt bud 4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOHAN PATRICNY, pigment print, signerad och numrerad 23/90.

Pergola. Bildstorlek 46 x 54 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
MULBERRY, väska, "Bayswater".

MULBERRY, väska, "Bayswater".

Marinblått skinn med spänne och hänglås i vitmetall. Tre innerfack varav ett med dragkedja. Märkt "MULBERRY" och numrerad. 36 x 26 x 16 cm.

Aktuellt bud 3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Louis XVI-stil, 1900-talets slut.

Målade. Skuren dekor. Fast stoppade med lösa dynor. Sitthöjd ca 50, höjd ca 87 cm vardera.

Aktuellt bud 4 812 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, figuriner, tre stycken, stengods. Rörstrand, 1900-tal.

Delfin, höjd 25 cm. Två fasaner, höjd 21,5-22,7 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av figurer i landskapsmiljö. Höjd 26 cm. Total höjd 46 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, semiantik/old Täbris, ca 314 x 205 cm.

Röd botten med stora polykroma palmett-, arabesk- och blomslingor. Mörkblå huvudbård med arabesk-, palmett-, blomrankor

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
WILLIAM RAYMOND DOMMERSEN, olja på duk, signerad.

"Tholen Lighthouse Scheldt". 30 x 40 cm.

Aktuellt bud 6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PRAKTURNA med LOCK och INSATS, porslin. Japan, 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av blommor, växter. Total höjd 39 cm.

Aktuellt bud 2 430 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOL OCH FOTPALL, Louis XVI-stil, 1900-talets slut.

Målade. Skuren dekor. Fast stoppning, sitsarna med lösa dynor. Sitthöjd ca 47, stolens höjd ca 96 cm.

Aktuellt bud 5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, sneakers, storlek 8. 2017.

Svart skinn, mocka och krokodilpräglat skinn. Märkta "LOUIS VUITTON PARIS made in Italy".

Aktuellt bud 2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, jardijär, nysilver, Tyskland, 1900-talets början.

med glasinsats. Dekor av älskande par Längd 51. Höjd 17,5 cm.

Aktuellt bud 3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, brogues, storlek 9. 2018.

Skor i preforerat skinn och denim. Märkta "LOUIS VUITTON PARIS made in Italy".

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim Shiraz, ca 300 x 240 cm.

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 387 x 284 cm.

Aktuellt bud 5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MATTA, Täbris, ca 296 x 202 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Keshan, 385 x 270 cm.

MATTA, Keshan, 385 x 270 cm.

Aktuellt bud 5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
JOSEF FRANK, pall, modell 973, Firma Svenskt Tenn.

Mahogny. Kvadratisk med profilerade sidor. Sits klädd med svart läder, dekor av pärlspik. 42 x 42 cm, höjd 42 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JACOB ÄNGMAN, besticksservis, 88 delar, silver, "Rosenholm", GAB 1966.

Bestående av 12 bordsgafflar (längd 17,5 cm) 12 bordsknivar (20) 12 bordsskedar (18) 12 dessertgafflar (15) 12 dessertknivar (16) 12 dessertskedar (15) 12 kaffeskedar (12) 4 smörknivar (16,5) Vikt exkl. knivar 1810 gram

Aktuellt bud 13 500 SEK
Utropspris
13 000 SEK
LAGE LINDELL, blandteknik, signerad och daterad 53.

Komposition. 33 x 73 cm.

Aktuellt bud 5 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
RUBEN HELEANDER, olja på duk, signerad.

Landskap med gul himmel. 53 x 66 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
HÖRNVITRINSKÅP, ett par, tidigt 1900-tal.

Målade. Vardera med en dörr och bakomliggande hyllor. Längd 96, djup 71, höjd 170 cm vardera. Nyckel finns.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JEAN-MICHEL FOLON, färglitografi, signerad och numrerad III/L.

Komposition med motorväg. Ca 55x67 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
KAARE KLINT, stolar, 6 st, "Kirkestolen" Gemla, Diö. Etikettmärkta. 1900-talets andra hälft.

Grålackerade med flätade sitsar. Sitthöjd ca 45 cm. Brickmärkta.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, England, omkring 1830, olja på duk.

Vithårig gentleman. 79 x 64 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKÅLFAT, samt GALLERFAT, fajans, Marieberg samt Rörstrand, 1760/70-tal.

En med dekor i starkeldsblått och bianco sopra bianco av fågel, diameter 22 cm. Gallerfat med tryckt kinesiserande dekor i grisaille, daterad 1772, diameter 25 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RAGNAR PERSON, olja på duk, monogramsignerad.

Gatubild. 50x61 cm

Aktuellt bud 4 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, längd 35,5 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
POTTSKÅP, England, 18 / 1900-tal.

Mahogny och ek. Två dörrar med bakomliggande förvaring, undertill med två lådor. Bredd 51, djup 52, höjd 81 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
FAT, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av växtligheter, diameter 32 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
PATRICK NORDSTRÖM, urna med lock av patinerad brons, Royal Copenhagen, Danmark.

Stengods, urna med oxblodsröd glasyr, bronslock, signerad PN S 710 och böljemärket i underglasyrblått, total höjd 12 cm.

Aktuellt bud 4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STEN EKLUND, färglitografi, signerad, numrerad 88/150 och daterad 06.

"Investigation". Bildstorlek. 69 x 42 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BROR BOIJE, fåtölj med fotpall, "Junker", Dux.

Stomme av bok med sits och rygg av canvas. Lösa dynor med häftad skinnklädsel. Sitthöjd 37, höjd 83 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, två par, mässing, 1700-tal och 1800-tal.

Höjd 25 respektive 26 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, skor, storlek 39.

Sandaletter med kilklack i denim med skinndetaljer. Tryck "Article de Voyage Paris Louis Vuitton Malletier 101, Champs Elysées". Märkta VUITTON PARIS". Klackhöjd 14,5 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, skåp, "Calmar slott", 1900-talets andra hälft.

Ek. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Nedtill med två lådor samt dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 91. Djup 42. Höjd 176 cm. Nyckel finns.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNEL NYMAN,vas, signerad G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -52.

Bärnstenstonat och klart glas. Med musch. Signering med syrapenna. Höjd 20 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
JOHANNA ORAS, olja på duk, signerad.

Stilleben. 47 x 62 cm.

Aktuellt bud 400 EUR
Utropspris
500 EUR
MIKKO OINONEN, BLOMSTERSTILLEBEN.

Sign. Olja på duk, 82x65 cm.

Aktuellt bud 500 EUR
Utropspris
800 EUR
KAJ FRANCK,  SKÅL, 'Videblad', glas, signerad K. Franck Nuutajärvi Notsjö -56.

Lövformad skål i lila och klart glas. Längd 26 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
VIKTOR JANSSON,  skulptur, gips, signerad Faffan J.

Mor och barn. Höjd 37 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
JAN PALMU, olja på duk, signerad.

Stilleben med liljor. 60 x 80 cm.

Aktuellt bud 420 EUR
Utropspris
400 EUR
JORMA TURTIAINEN, olja på duk, signerad och daterad 1971.

Förtrollad av musik. 94 x 69 cm.

Aktuellt bud 220 EUR
Utropspris
800 EUR
WERNER ÅSTRÖM, akvarell och gouache, signerad och daterad 1904.

Mormor. Bildstorlek 61 x 45 cm.

Inga bud
Utropspris
400 EUR
LJUSSTAKE, brons, Flandern ca 1600.

Höjd 15 cm.

Inga bud
Utropspris
300 EUR
GOLVLJUSSTAKE, smide, 1700-tal.

Tredelad fot. För ett ljus. Höjd 54 cm.

Aktuellt bud 200 EUR
Utropspris
300 EUR
SKÅP, Swedish Grace, Svenska Möbelfabrikerna i Bodafors, 1920-30-tal.

Ek, fronten med lejonmaskaroner, invändigt med hyllor och låda. Märkt SMF Bodafors. Höjd 132 cm, bredd 146 cm, djup 47 cm. Nyckel finns.

Aktuellt bud 4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på duk, signerad.

Figurkomposition. 47 x 37 cm.

Aktuellt bud 5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BERTIL HERLOW SVENSSON, skulptur, aluminium.

41 x 41 x 41 cm.

Aktuellt bud 5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GLÖSSNER & CO, spegel, Sverige 1940-tal.

Rektangulär, etsad dekor av fruktrankor och kerub. Signerad Glössner - Co. 110 x 50 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
ALLAN EBELING, vaser, 2 st, "Elefantfantasi", lergods, Gefle, 1900-talets första hälft.

Röd och grå lysterglasyr. Dekor av växter och djur. Signerade och djupstämlade. Höjd 12-17 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
EMILE FRANCOIS MICHEL, olja på duk, signerad Em. Michel.

Kvinna på äng. 77 x 52 cm.

Aktuellt bud 3 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
THORWALD ALEF, väggskulptur, brons, A pettersson konstgjuteri.

"Ung Kärlek." 33x15 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LE CORBUSIER, fåtöljer, "LC2", Cassina.

Kromad stålrörsstomme. Klädsel av svart läder. Märkt. Sitthöjd ca 53 cm.

Aktuellt bud 11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KRUKA, lergods, 1700-tal.

KRUKA, lergods, 1700-tal.

Delvis saltglaserad. Hänklar. Höjd 37,5 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VAS, porslin. Korea, Choson, 1800-tal.

Krackelerad, glaserad gods. Höjd 26,5 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SHUSAKO ARAKAWA, färgserigrafi, signerad, daterad -78, numrerad 21/38.

Komposition. Bladstorlek 79 x 147 cm.

Aktuellt bud 2 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.

Målad. Fyra lådor. Bredd 105, djup 40, höjd 104 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
HANS WIGERT, torrnål med akvarell, signerad och med dedikation, 1978.

"Poff!" 15x9,5 cm

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ADAM SAKS, träsnitt, signerad och numrerad 113/151.

Komposition. 58x43 cm

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
ROLAND WILHELMSSON, soffbord/Bänk, furu, AB Karl Andersson & Söner 1960-70 tal.

Furu. Längd 140, bredd 50, höjd 36 cm.

Aktuellt bud 21 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ELLIOTT LANDY, fotografi C-print signerat.

"Van Morrison, Woodstock, NY, 1969". Framtagen 2007. Bildyta ca 24 x 35,5 cm.

Aktuellt bud 4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STIG LINDBERG, skålar, 2 st och skålfat, 2 st, fajans, Gustavsberg Studio.

Dekor i olika kulörer. Signarade med studiohanden samt SWEDEN. Fajansmålare bland annat Kurt Addin, Alf Jarnestad och Franca Pugno. Lövformad skål 16,5 x 15,5 cm. Lövformat skålfat 21 x 17 cm. Runt skålfat 17,5 x 16.5 cm. Oregelbunden skål 20 x 15,5 cm.

Aktuellt bud 2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DON CHADWICK / BILL STUMPF, skrivbordsstol, "Aeron", Herman Miller, 1990/2000-tal.

Metall samt nätsits. Fempassfot på hjul. Justerbar höjd samt justerbara armlän. Sitthöjd ca 58 cm.

Aktuellt bud 3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANFADERSPORTRÄTT. Kina, omkring 1900.

Tusch, färg och guldfärg på papper. Porträtt av hovtjänstemän, klädd i pälsfodrad kappa, totalmått 81x44 cm.

Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av figurer i landskapsmiljö, längd 43 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, skulptur, glas, Kosta Boda Unique, signerad.

Glasblock med handmålad dekor. Signerad KOSTA BODA UNIQUE 1373989 Ulrica HV. Höjd 33 cm. Sockel höjd 15 cm medföljer.

Aktuellt bud 10 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JACOB ÄNGMAN, bestickservis, 116  delar, silver, "Rosenholm", GAB Stockholm och Eskilstuna, 1900-talets andra hälft.

4 matskedar 20 cm 4 matgafflar 19,6 cm 18 bordsskedar 18,2 cm 21 bordsgafflar 17,7 cm 18 bordsknivar 20 cm 5 assiettgafflar 12,3 cm 21 kaffeskedar 12 cm 18 moccaskedar 11 cm 1 bordskniv med kort blad 20 cm 2 såsslevar 18 cm 2 serveringsskedar 21 cm 1 tårtspade 21 cm 1 serveringsgaffel 14 cm Vikt 4125 gram.

Aktuellt bud 8 400 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BOTTEGA VENETA, väska, "Veneta".

Brunt vävt intrecciato skinn. Hobomodell. Fodrad med mocka. Innerfack med dragkedja. Märkt "BOTTEGA VENETA MADE IN ITALY". 38 x 23 cm. Dustbag medföljer.

Aktuellt bud 5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PER INGE ISHEDEN, olja på duk, signerad.

Vinterkaj. Duk 50 x 65 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MAKODE LINDE, färglitografi, signerad och numrerad 119/165.

"Gustav V". Bildstorlek 39 x 30 cm.

Aktuellt bud 3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LENNART RODHE, serigrafi, signerad och numrerad EA VIII/XXX, daterad 1995.

Speglingar. 66,5 x 57 cm.

Aktuellt bud 2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK

Skymning. 60 x 65 cm.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
NICK ALM, pigment print, signerad och numrerad 40/90.

"Amazoner". Bildstorlek 45 x 45 cm.

Aktuellt bud 2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, Tidaborgs Möbelverkstad, Kvillsfors, 1900-talets första hälft.

Svartmålad. Tre lådor. Skiva av kolmårdsmarmor. Bredd 86, djup 44, höjd 80 cm.

Aktuellt bud 6 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 6 st, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Målade. Genombruten rygg med balusterbricka. Fast stoppad sits. Sitthöjd ca 47 cm.

Aktuellt bud 3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATS ÅKERMAN, pigment print, signerat och numrerad 82/90.

"Historiens början". Bildstorlek 52 x 41 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDOBORD, ett par, furu, troligen 1960 / 70-tal.

Stämpemärkta KJW 5. Längd 54, bredd 44, höjd 47 cm vardera.

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK