1540 föremål
Lennart Jirlow, "Mourlots tryckeri".
< 1m
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hope Sandrow, Utan titel.
4m 38s
Hope Sandrow, Utan titel.
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, tidigt 1900-tal.
8m 38s
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Utställningsaffisch/offset, Andy Warhol, "Torsos".
18m 38s
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gigi Radice, fåtöljer, ett par, Italien 1950-tal.
22m 38s
6 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Louis Vuitton, Noé, 1992.
24m 38s
Louis Vuitton, Noé, 1992.
4 130 SEK
Utropspris
6 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
26m 38s
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Michael Zwack, Paul McCartney.
28m 38s
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Jan Håfström, "Mr. Walker" (From Walker with Love).
30m 38s
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Denise Grünstein, Utan titel.
32m 38s
Denise Grünstein, Utan titel.
6 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Albin Amelin, Blomsterstilleben.
38m 38s
13 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Omega, De Ville, armbandsur, 34 mm.
44m 38s
8 028 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bord, 1800-tal.
48m 37s
Bord, 1800-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hörnskåp, 1700/1800-tal.
54m 37s
Hörnskåp, 1700/1800-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gallerimatta, Hamadan, ca 382 x 98 cm.
56m 37s
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-tal.
1 tim
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gustav Rudberg, Sydländskt landskap.
1 tim 2m
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4 st, Skandinavien, 1950/60-tal.
1 tim 4m
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Toilettebord, Swedish Modern, 1950-tal.
1 tim 8m
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Peter Köhler, "Tråna (Yearn)".
1 tim 10m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta, Kirman, Sydöstra Iran, ca 392 300.
1 tim 14m
2 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Ljuskrona, empirestil, tidigt 1900-tal.
1 tim 16m
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Kubbstol, 1900-talets mitt.
1 tim 18m
Kubbstol, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Michael Lundberg, "Lars Adaktusson".
1 tim 20m
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Molly Smith, "Untitled (Mend)".
1 tim 22m
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gunilla Mann, "Uppsala Lärdomens Stad".
1 tim 28m
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1800-tal.
1 tim 32m
Bord, 1800-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pall, samtida.
1 tim 34m
Pall, samtida.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Björn Trägårdh, Fiskhandlaren.
1 tim 36m
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Marocko, ca 240 x 210 cm.
1 tim 38m
4 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Fröseke, spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
1 tim 40m
5 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skänk, 1800-tal.
1 tim 48m
Skänk, 1800-tal.
2 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
1 tim 50m
Skåp, 1900-talets mitt.
2 801 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
1 tim 56m
Skåp, 1900-talets mitt.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, 3 st,  1960-tal.
1 tim 58m
Skåp, 3 st, 1960-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Windy Fur Rundgren, "Kaffekopp liggande med örat upp".
2 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, omkring år 1800.
2 tim 4m
Bord, omkring år 1800.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2 tim 6m
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, tidigt 1900-tal.
2 tim 10m
Skåp, tidigt 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Kelim, ca 398 x 302 cm.
2 tim 12m
4 105 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Byrå, 1800-talets senare del.
2 tim 18m
Byrå, 1800-talets senare del.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Helén Svensson, Diptyk "O från mitten och ut".
2 tim 20m
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Harald Lindberg, Skärgårdsklippor i skymning.
2 tim 24m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1960-tal.
2 tim 28m
Taklampa, 1960-tal.
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Oskar Bergman, Skärgårdsmotiv från Saltsjöbaden.
2 tim 30m
18 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matthew Hilton, soffa "Oscar", SCP.
2 tim 32m
15 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Sekretär, 1960-tal.
2 tim 34m
Sekretär, 1960-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erling Ärlingsson, "Rud".
3 tim 36m
Erling Ärlingsson, "Rud".
7 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Urgon Réka, "Inner World".
3 tim 38m
Urgon Réka, "Inner World".
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Axel Olson, "Fågelflykt".
3 tim 40m
Axel Olson, "Fågelflykt".
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sängbord, ett par, teak, 1950/60-tal.
3 tim 42m
7 199 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta, Keshan, ca 326 x 233 cm.
3 tim 44m
2 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matta, Kelim, ca 293 x 199 cm.
3 tim 46m
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå 1900-talets första.
3 tim 50m
Byrå 1900-talets första.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
3 tim 52m
Fåtöljer ett par 1940-tal.
6 300 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Tod's väska.
3 tim 56m
Tod's väska.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj 1970-tal.
4 tim
Fåtölj 1970-tal.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Läkarskåp 1900-talets första hälft.
4 tim 2m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Keshan figural old/semiantik ca 220x135 cm.
4 tim 8m
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK