Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Föremål i fokus

175 föremål
Taklyktor, ett par, 1900-talets andra hälft.
6d 7 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Paolo Rizzatto, vägglampa, modell 265, Flos.
6d 7 tim
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa, Sverige, 1950-tal.
5d 10 tim
Golvlampa, Sverige, 1950-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
5d 10 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa 1940-tal.
5d 11 tim
Taklampa 1940-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jonas Lindvall, taklampa, "W124S3", Wästberg.
3d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, sk Saturnuslampa, funkis, 1930-/1940-tal.
3d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, Fagerhult, 1980/90-tal.
3d 5 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rolf Swedberg, ”Mor och barn”.
3d 5 tim
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Läslampa, 1800 talets första hälft.
3d 6 tim
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegellampetter, ett par, tenn, 1920/30-tal.
3d 7 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lampor, ett par, Stilarmatur AB, Tranås, 1970's.
3d 8 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, Italien, 1970-tal.
3d 9 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, Orno Stockmann.
4d 10 tim
Bordslampa, Orno Stockmann.
130 EUR
Utropspris
250 EUR
Bordslampa, 1940-tal.
4d 9 tim
Bordslampa, 1940-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor ett par sent 1900-tal.
3d 11 tim
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kandelaber, Ralph Lauren.
5d 1 tim
Kandelaber, Ralph Lauren.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, Swedish Grace, 1930-tal.
2d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Plafond, Swedish Grace, 1930-tal.
2d 5 tim
550 SEK
Utropspris
4 000 SEK