Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

127 föremål
Fåtölj, "Dude", Bolia.
7 tim 14m
Fåtölj, "Dude", Bolia.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard, "Korsör", IKEA, 1960-tal.
7 tim 20m
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Karmstolar, 6 st, 2016.
7 tim 42m
Karmstolar, 6 st, 2016.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Leif Jørgensen, matbord, "Loop stand", Hay.
7 tim 58m
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Kandell, hylla, "Pilaster", Källemo.
8 tim
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar, 4 st, Danmark, 1950/60-tal.
8 tim 28m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tord Björklund, karmstol, IKEA, 1980-tal.
8 tim 54m
4 610 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sängbord, ett par, funkis, 1930-tal.
10 tim 4m
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer; ett par, 1970-tal.
12 tim 14m
Fåtöljer; ett par, 1970-tal.
800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl Malmsten, soffbord,
1d 8 tim
Carl Malmsten, soffbord,
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matbord, Funkis, Sverige 1930-tal.
1d 9 tim
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sidobord, funkis, 1930-tal.
1d 11 tim
Sidobord, funkis, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ruth & Joanna, "Cara Ottoman", samtida.
1d 11 tim
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, 1940-tal.
1d 11 tim
Soffbord, 1940-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alberto Meda, kontorsstol, "Physix", Vitra.
1d 11 tim
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skrivbord, funkis, 1930/40-tal.
1d 12 tim
2 300 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Harry Bertoia, 4 st "Sidechair" 1960/70-tal.
2d 8 tim
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sideboard, 1900-talets mitt.
2d 8 tim
Sideboard, 1900-talets mitt.
5 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Soffa, Swedish modern, 1900-talets mitt.
2d 9 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
2d 9 tim
Skåp, 1900-talets mitt.
2 401 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Fåtölj, Swedish modern, 1900-talets mitt.
2d 10 tim
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klädskåp, jugend, 1900-talets början.
2d 10 tim
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, "Alicia", Dux.
2d 10 tim
Soffa, "Alicia", Dux.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, Swedish Modern, 1940-tal.
3d 7 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gigi Radice, fåtöljer, ett par, Italien 1950-tal.
3d 8 tim
2 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
3d 9 tim
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4 st, Skandinavien, 1950/60-tal.
3d 9 tim
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Toilettebord, Swedish Modern, 1950-tal.
3d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fröseke, spegel, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
3d 10 tim
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matthew Hilton, soffa "Oscar", SCP.
3d 11 tim
3 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
4d 10 tim
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, Jugend, tidigt 1900-tal.
4d 10 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK