Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

377 föremål
Sylvia Leuchovius, väggplakett fisk.
6d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, 1900-talets första hälft.
7d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1950/60-tal.
7d 1 tim
Taklampa, 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1960-tal.
5d 18 tim
Taklampa, 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Jonas Bohlin, bord, "Liv".
5d 19 tim
Jonas Bohlin, bord, "Liv".
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, ett par, 1900-talets mitt.
5d 20 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Harri Koskinen, "Igman Chair", Zanat.
5d 21 tim
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft.
5d 22 tim
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunilla Allard, serveringsvagn, "Cargo", Lammhults.
5d 22 tim
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matbord, 1900- talets mitt.
5d 23 tim
Matbord, 1900- talets mitt.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sidobord, ett par, Minotti, Italien.
5d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
5d 23 tim
Skåp, 1900-talets mitt.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stina Sandwall, skrivbord, "Overtime", Voice.
5d 23 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Oscar Reutersvärd, utan titel.
5d 23 tim
333 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ruth & Joanna, "Cara Ottoman", samtida.
4d 16 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK