Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

95 föremål
Serveringsvagn, 1900-talets mitt.
5 tim 13m
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Fåtölj, 1900-talets mitt.
5d 3 tim
Fåtölj, 1900-talets mitt.
60 EUR
Utropspris
250 EUR
Kaj Franck, vas, "Kartio", Iittala.
2d 4 tim
60 EUR
Utropspris
250 EUR
Fåtölj, 1900-talets mitt.
5d 3 tim
Fåtölj, 1900-talets mitt.
50 EUR
Utropspris
250 EUR
Golvlampa, 1900-talets mitt.
2d 4 tim
Golvlampa, 1900-talets mitt.
220 EUR
Utropspris
250 EUR
Lykta, 1900-talets första hälft.
4d 2 tim
90 EUR
Utropspris
250 EUR
4 tim 33m
70 EUR
Utropspris
250 EUR
Venini, skål, Murano, Italien, 1997.
4 tim 35m
180 EUR
Utropspris
300 EUR
Fåtöljer, ett par, Danmark, 1930/40-tal.
3 tim 51m
2 500 EUR
Utropspris
4 000 EUR