Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

639 föremål
Bokhylla, 1940-tal.
6d 8 tim
Bokhylla, 1940-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Paolo Piva, soffbord, "Alanda", B & B Italia.
6d 8 tim
500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Timo Sarpaneva, vas signerad, Iittala.
6d 9 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Oscar Reutersvärd, utan titel.
6d 9 tim
12 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1940-tal.
6d 11 tim
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Chanel, ryggsäck.
6d 14 tim
Chanel, ryggsäck.
8 200 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Kaj Franck, vas, "Kartio", Iittala.
6d 13 tim
40 EUR
Utropspris
250 EUR
Golvlampa, 1980/90-tal.
5d 9 tim
Golvlampa, 1980/90-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Ulrica Hydman-Vallien, vaser, 3 st.
4d 11 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, Jugend, tidigt 1900-tal.
4d 12 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
4d 12 tim
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, "Grid", ZERO interior.
3d 9 tim
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, Swedish Modern, 1940-tal.
3d 9 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK