Keramik och porslin

89 föremål
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand 1950-tal.
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Wilhelm Kåge, vas, Argenta. stengods, Gustavsberg.
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alf Ekberg, skulptur signerad glaserad keramik.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erich & Ingrid Triller, vaser, 2 st, stengods, Tobo.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Rolf Sinnemark, vas, porslin, Rörstrand.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hans Hedberg, skål på fot, Biot, Frankrike.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Frédéric de Luca, vas, porslin, Paris.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wilhelm Kåge, skål, "Farsta", Gustavsberg, 1958.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Lisa Larson, figuriner , två st, stengods, Gustavsberg.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ewald Dahlskog, vaser, 2 st snarlika, fajans, Bo Fajans.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hyonsun Rhee, skulptur, keramik, Upsala-Ekeby.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mari Simmulson, figurin, stengods, Upsala Ekeby.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK