Keramik och porslin

107 föremål
Josef Ekberg, skål, Gustavsberg, 1929.
1 tim 46m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stig Lindberg, vas, Gustavsbergs studio.
21 tim 32m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tekoppar med fat 6 st Bing & Grondahl porslin.
23 tim 26m
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Wilhelm Kåge, skålfat, Gustavsbergs studio.
1d
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kallskålskål, fajans, 1700-tal.
1d 1 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Toini Muona, relief, stengods, signerad TM Arabia.
2d
250 EUR
Utropspris
400 EUR
Lisa Larson, väggrelief, unik.
4d
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Mari Simmulson, figurin, Upsala-Ekeby.
4d 3 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lisa Larson, figuriner,2 st, Gustavsberg.
5d 2 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Berndt Friberg, skål, signerad.
6d 2 tim
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK