Keramik och porslin

Ett brett område där du finner allt från antika lergodsföremål, bruksföremål för hemmet till unika och serietillverkade moderna pjäser i olika former av lergods, fajans, stengods och porslin. Du hittar de välbekanta svenska namnen såväl som kända internationella formgivare.

Har du keramik och porslin hemma och är nyfiken på värdet? Vi har dagligen tusentals besökare på den här kategorin.
Kontakta oss för värdering och få ett snabbt svar.

TAISTO KAASINEN, skulptur, keramik, signerad, TK Arabia Finland.

Bisonoxe. Höjd 24 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad.

Gultonad harpälsglasyr. Höjd 27 cm.

Aktuellt bud 3 256 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JULSERVIS, 39 delar, porslin, "God Jul", Old Gustavsberg, Rörstrand, 1900-talets senare del.

Röd och grön dekor mot vit botten. Bestående av: 2 kannor, höjd 14 cm. 8 djupa mattallrikar, diameter 21 cm. 16 flata mattallrikar, diameter 25,5 cm. 12 assietter, diameter 20 cm. 1 skål, diameter 23, höjd 11 cm.

Aktuellt bud 8 435 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STIG LINDBERG, fat, stengods, "Grazia", 224, Gustavsberg.

Dekor i silver med kvinna vid tvättlina. Diameter 35 cm.

Aktuellt bud 1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSERVISDELAR, 16 st, "Diana", Arabia, 1930-40-tal.

Karott med lock, längd 35 cm Karott utan lock, längd 33 cm Skål, 29,5 cm Såsbåt 6 tallrikar, ø 20,5 cm 6 tallrikar ø 23,5 cm.

Aktuellt bud 125 EUR
Utropspris
150 EUR
TESERVIS, 9 delar, porslin, 1800-talets slut.

Tekanna, sockerskål och mjölkkanna, fem koppar på fat och en serveringsskål. Koppens höjd 6,5 cm, skålens diameter 17 cm. Ett sjätte fat medföljer utan kopp.

Aktuellt bud 40 EUR
Utropspris
200 EUR
YTTERFODER, flintgods, Rörstrand, omkring år 1900.

Polykrom dekor. Längd 43, djup 22, höjd 19 cm

Aktuellt bud 1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YTTERFODER, glaserat lergods, Bo Fajans, 1900-talets första hälft.

Diameter 25 cm. Höjd 20 cm. 1808.

Aktuellt bud 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NILS EMIL LUNDSTRÖM, vas, stengods, Rörstrand.

Grön glasyr, floral dekor i relief. Höjd 21 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅLFAT I FORM AV EN ÖRN, stengods, Höganäs, 1910-tal.

Glaserad. Längd 23 cm. Bredd 16 cm. Höjd ca 12 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILHELM KÅGE, URNA MED LOCK, stengods, "Argenta",Gustavsberg, 1936.

Koppargrön glasyr med handmålad silverdekor. Hänklar. Stiliserade blommor. Modellnummer 935. Höjd 23 cm. Längd 24 cm.

Aktuellt bud 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS Tyskland 1930/40-tal.

VAS Tyskland 1930/40-tal.

Glaserat lergods, höjd ca 41 cm

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, VAS, stengods, signerad ARABIA F.H.Kj.

Turkost glasyr. Höjd 30 cm.

Aktuellt bud 82 EUR
Utropspris
150 EUR
MUMINMUGGAR, 3 st, porslin, Moomin Characters, Arabia, 1990-tal.

Olika. Höjd 8 cm.

Aktuellt bud 350 EUR
Utropspris
200 EUR
ALF WALLANDER, vas, flintgods, jugend, omkring sekelskiftet 1900.

Dekor av bockmaskaroner och vindruvor. Höjd ca 28 cm.

Aktuellt bud 550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIGURIN, porslin, Fornasetti, Italien, omkring 1900-talets mitt.

Dekor av blommor. Längd 31 cm.

Aktuellt bud 3 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 8 st, porslin, Fornasetti, Italien, 1900-talets mitt/andra hälft.

Dekor i svart och guld. Diameter 26 cm.

Aktuellt bud 3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MARCELLO FANTONI, vas, keramik, Italien, 1950-tal.

Polykrom figurdekor. Signerad undertill. Höjd 22 cm.

Aktuellt bud 1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, ytterfoder/ vas, stengods, Gustavsberg.

Glaserad i vitt. Harpälsglasyr. Höjd 13 cm, diameter ca 14 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK

Glaserad i blått. Harpälsglasyr. Höjd 13 cm, diameter ca 14 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsbergs studio, signerad, 1958.

Duvblå harpälsglasyr, signerad Friberg med studiohanden samt Ö, höjd 24,5 cm.

Aktuellt bud 4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, ALP Lidköping.

Höjd 20 cm

Aktuellt bud 950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PRAKTSKÅL, majolika. Wilhelm Schiller & Son, 1800-talets slut.

Märkt WS&V. Grip uppbärande skål, höjd 44 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIGURGRUPP, porslin, Meissen. 1800/1900-tal.

"Amors bestraffning". Höjd 28 cm.

Aktuellt bud 851 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVIS, 9 delar, porslin, Schlaggenwald och Berlin, 1800/1900-tal.

Förgylld och blå dekor. 2 fat 24 cm, 2 fat 20 cm, 1 fat 21,5 cm, 2 tekoppar med fat, 2 kaffekoppar med fat.

Aktuellt bud 953 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, porslin, Dresden. 1900-tal.

Kolonnformade med förgylld och grå dekor, på fyra fötter. Höjd 49 cm, med monteringar 70-72 cm.

Aktuellt bud 800 SEK
Utropspris
3 500 SEK
TEKOPP MED LOCK. Porslin, Kuznetsov, Ryssland, omkring 1900.

Rosa och förgylld dekor, äggformat lock, höjd 14, diameter 15 cm.

Aktuellt bud 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LISA LARSON, figuriner, 9 st, stengods. Gustavsberg.

Bl a figuriner för WWF, olika nordiska djur, samt katt K-Studion -94. Höjd 11-23 cm.

Aktuellt bud 16 511 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, porslin, empirestil, 1800/1900-tal.

Förgylld dekor, antikiserande motiv. Diameter 32,5 cm.

Aktuellt bud 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STIG LINDBERG, FAT, fajans, "Karneval", Gustavsberg Studio.

31x20,5 cm.

Aktuellt bud 30 EUR
Utropspris
200 EUR
FIGURIN, porslin. Tyskland, Nymphenburg, 1800-tal.

Föreställande "Schadenfroher Soldat", efter modell av F A Bustelli, Nymfenburg, 1756. Målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 21 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FIGURIN, porslin. efter Andreas Hald, Royal Copenhagen, Danmark, 1920-tal.

Design av Andreas Hald, föreställer en flöjtspelande herre, höjd 16,5 cm.

Aktuellt bud 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVURNA MED LOCK, porslin,  jugend Rörstrand.

Höjd 60 cm.

Aktuellt bud 1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, Gustavsbergs studio 1952.

Turkosblå glasyr, delvis dekor i relief, höjd 24 cm

Aktuellt bud 1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FIGURIN, Meissen 1900-talets andra hälft porslin.

Höjd 13 cm

Aktuellt bud 850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURINER, ett par, Meissen 1900-talets andra hälft porslin.

Höjd ca 18 cm

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FIGUR, porslin, Karl Ens, 1900-talets första hälft.

Papegoja. Höjd 29 cm.

Aktuellt bud 2 250 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FLASKA samt  FIGURIN, porslin Lomonsov USSR, 1900-talets andra hälft.

Höjd 17-18 cm.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURINER 2 st Dresden 1900-tal porslin.

Höjd ca 12 cm vardera.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSSON, väggrelief, fågel, Gustavsberg,

Stengods, 28,5 x 27 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON. Ljusstake, "Adventsgris" ur serien Matilda, Gustavsberg.

Stengods. Längd 32 cm, höjd 8 cm.

Aktuellt bud 1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAT- och KAFFESERVIS, 138 delar, "Blå Måsen", Bing & Gröndahl, Danmark.

Tio assietter (större), 25 tallrikar, 19 assietter (mindre), 25 djupa tallrikar, 23 koppar med fat, tre fat till koppar, två såsbåtar, två terriner med lock, ett kakfat, tre skålar, två djupa serveringsfat, två serveringsfat med handtag, tio serveringsfat i varierande storlek, en kaffekanna, en mjölkkanna, en sockerskål, två vasar, en ljushållare, två saltströare, två pepparströare, två hållare för tandpetare.

Aktuellt bud 4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GUNNAR NYLUND, skål och medföljande mindre skål, Rörstrand, 1900-talets senare del.

Stengods. Harpälsglaserad i dov ton. Märkt "R Sweden GN AXK". Längd 27 cm, bredd 23 cm, höjd 16 cm. Medföljande skål i ljus ton. Märkt "R Sweden GN NSR". Längd 15 cm, bredd 11 cm, höjd 6 cm.

Aktuellt bud 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSERVIS, 104 delar, fintgods, Wexiö guld, Gustavsberg, 1900-tal.

18 mattallrikar, diameter 24 cm. 18 djupa tallrikar, diameter 24 cm. 12 djupa tallrikar, diameter 19 cm. 24 assietter, diameter 19 cm. 23 assietter, diameter 16 cm. 1 såsbåt, längd 24 cm. 6 serveringsfat, längd 27 - 37 cm. 1 terrin med lock, längd 29 cm. 1 kanna, höjd 21 cm.

Aktuellt bud 2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LISA LARSSON, figuriner, 2 st, Lejon, för Gustavsberg, Sverige.

Stengods, Etikettmärkta, höjd 5 cm och 13 cm

Aktuellt bud 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MUMINMUGGAR, 4 st, porslin, Moomin Characters, Arabia, 1990-2000-tal.

Olika. Höjd 8 cm, en 7 cm.

Aktuellt bud 285 EUR
Utropspris
200 EUR
FIGURIN, porslin, Rosenthal, Tyskland, 1900-talets mitt.

I form av en hjort. Längd 40, höjd 37 cm

Aktuellt bud 950 SEK
Utropspris
1 800 SEK
DAGMAR NORELL, plakett, keramik, blyertssignerad, 1900-talets andra .

Grön och svar glasyr. 41 x 29 cm.

Aktuellt bud 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK

I form av älg. Längd 40, höjd 36 cm.

Aktuellt bud 650 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SKÅL PÅ FOT, porslin, Meissenliknande märke. 1900-tal.

Rikt dekorererad fot med stående kvinnofigur och putto, uppbärande gallerskål med blomsterdekor och rocailler, höjd 47, diameter 28 cm.

Aktuellt bud 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods, signerad.

Pippi Långstrump med Lilla Gubben, signerad Lisa L ÅM Sweden. Höjd 17,5 cm

Aktuellt bud 1 716 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FORNASETTI,  tekoppar med fat, 7 st, porslin, Italien.

Polykrom dekor av bland annat blommor, snäckor, frukt och fjärilar mot ljus botten. Höjd ca 6 cm. 7 koppar med fat + 1 kopp.

Aktuellt bud 3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
EDWARD HALD, kaffeservis, 12 delar, porslin, Karlskrona.

Röd och förgylld dekor, kaffekanna höjd 20,5 cm, sockerskål med lock, gräddkanna, kaffekoppar med fat 9 st. 3 extra fat medföljer.

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PRAKTYTTERFODER, flintgods, Rörstrand, 1800-talets slut.

Blå glasyr med gulddetaljer, reliefdekor. Diameter 33, höjd 27 cm.

Aktuellt bud 1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, skulptur, "Springare", stengods, Gustavsbergs studio 1952-1972.

Ristad och målad dekor i svart. Signerad STIG L. Gustavsberg. Höjd 25, längd 30 cm.

Aktuellt bud 6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FIGURINER, 2 st, Nymphenburg 1900-talets anda hälft porslin.

Höjd 10-14,5 cm

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVIS ca 26 dlr,  Arabia 1900-talets senare del porslin.

Bestående av; 11 kaffekoppar med 12 fat, 5 tekoppar med 6 fat, 10 assietter.

Aktuellt bud 1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURINER, ett par, Nymphenburg 1900-talets andra hälft porslin.

Höjd 13,5-14,5 cm

Inga bud
Utropspris
1 500 SEK
SERVIS 4 dlr Meissen 1900-talets andra hälft porslin.

Handmålad dekor av blommor, kannans höjd ca 19,5 cm

Aktuellt bud 2 201 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURGRUPP, Meissen 1900-talets adnra hälft porslin.

Höjd ca 18 cm

Aktuellt bud 3 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA LARSSON, figuriner, 6 st, för Gustavsberg, Sverige.

Stengods, Isbjörn 15 cm, Isbjörn 9 cm, Björn 11 cm, Björn 6 cm, Åsna 9 cm, Kamel 10 cm,

Aktuellt bud 1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
URNA, Meissen 1900-talets andra hälft porslin.

Empire-stil, höjd 28 cm

Aktuellt bud 1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURINER, 4 st, Meissen 1900-talets andra hälft porslin.

Höjd 13-14,5 cm

Aktuellt bud 3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FIGURGRUPP Meissen 1900-talets andra hälft porslin.

Höjd 15 cm

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.

"Reptil" , "Endiv", samt "Grazia". Höjd ca 12- 18 cm.

Aktuellt bud 1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LISA LARSON, figuriner, 2 st, stengods, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

"Skansen" samt "Lill-Skansen". Längd 8-16 cm.

Aktuellt bud 850 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, figuriner, 5 st, stengods, Gustavsberg.

"Lotta", "Malin", "Pelle", "Johanna", "Kalle". Höjd 15,5- 20 cm.

Aktuellt bud 4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LISA LARSON, 3 delar, keramik, reliefer samt figurin "Kalle". Gustavsberg.

45 x 9 respektive 22,5 x 22,5 och höjd 19 cm.

Aktuellt bud 2 755 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARIN BJÖRQVIST, servisdelar,  57 st. "Vardag", Gustavsberg. I produktion 1955-1973.

17 mattallrikar, 24 cm 19 assietter 20 cm 7 skålar, 15 cm 7 rektangulära skålar, 17 x 12 cm 2 uppläggningsfat, olika storlekar 2 skålar 1 skål med pip 1 kanna 1 ytterfoder

Aktuellt bud 750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAFFESERVIS, 13 delar, porslin, "Classic flair", Gustavsberg.

11 st kaffekoppar med fat, höjd 7 cm. 1 sockerskål 1 gräddkanna

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGPLAKETTER, ett par, parian, 1800-talets slut.

Runda med motiv av bevingade figurer, bronserade träramar, ca 38 x 36 cm vardera inklusive ram.

Aktuellt bud 1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BEATE KUHN, vas, porslin, Rosenthal Kunstabteilung.

Strutformad vas med hänklar, dekor i svart. Höjd 14,5 cm.

Aktuellt bud 1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EWALD DAHLSKOG, Vaser, 2 st fajans, Bo Fajans, Gefle.

Balusterformade. Gul glaserad. Höjd 23-49 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TEKOPPAR med fat, 4 st, Meissen 1900-tales andra hälft porslin.

Höjd inkl fat 7,5cm

Aktuellt bud 1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROLF PALM, stengods, unik, signerad och daterad 1968. Mölle.

Balusterformade. Höjd ca 30 cm.

Aktuellt bud 2 070 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIGURIN, Nymphenburg 1900-talets andra hälft porslin.

Höjd 21 cm

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WILHELM KÅGE, URNA med LOCK, stengods, "Argenta", Gustavsberg, 1937.

Grön glasyr med målad dekor i silver draperad kvinnofigur. Höjd 23 cm. Modell 935.

Aktuellt bud 3 000 SEK
Utropspris
6 500 SEK
FIGURIN, Berlin 1900-talets andra hälft porslin.

Höjd ca 23 cm

Aktuellt bud 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FERDINAND RING, trädgårdsurna, stengods, Höganäs, 1860-tal.

Dekor av vinrankor samt bladornerade hänklar. Sockel med märkning i godset "HÖGANÄS" och "PS". Höjd cirka 155 cm, längd inkluderat hänklar 65 cm.

Aktuellt bud 23 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LISA LARSON, figuriner, 2 st, stengods, Gustavsberg.

"Eva" och "Adam". Höjd ca 11 cm.

Aktuellt bud 558 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods, signerad och numrerad 30/600.

Dansande par. Höjd 24 cm.

Aktuellt bud 1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LISA LARSON, figuriner, 2 st, stengods, Gustavsberg, en signerad.

"Eva" och "Adam". Höjd 20- 21 cm.

Aktuellt bud 1 110 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, urna, stengods,"Argenta", Gustavsberg, 1900-talets andra kvartal.

Dekor av stiliserade blommor samt brottande orm och drake mot grönglaserad fond. Märkt "Gustavsberg N ARGENTA 1207". Höjd 27,5 cm.

Aktuellt bud 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, stengods, 4 delar, Rörstrand, 1900-talets senare del.

Beige och dova toner. Blandad glasyrteknik. Höjder 7/15/24/27 cm

Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
WILHELM KÅGE, vaser ock skålfat, 5 delar, "Argenta", stengods, Gustavsberg.

Höjd 2-18 cm

Aktuellt bud 475 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VASER, två stycken, stengods. Gunnar Nylund, Rörstrand.

Vit och brun glaserad. chamotterad yta. Stämpelsignerade samt en etikettmärkt. Höjder 12-16 cm.

Aktuellt bud 1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
URNA, porslin, Plaue, Tyskland 1800-talets slut.

Höjd 37 cm.

Aktuellt bud 100 EUR
Utropspris
200 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, VÄGGTALLRIK / FAT, porslin, "Fiori", Arabia Art Made in Finland 1983. Numrerad 186/2000.

Blomsterdekor med keramikpärlor. Längd 25 cm. Originalförpackning medföljer.

Aktuellt bud 220 EUR
Utropspris
300 EUR
GUNNAR NYLUND, vaser, 3 st, Rörstrand.

Chamotterat stengods. Gulbrun lasyr. Höjd 12,5-25 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, chamotte, "Igelkottvasen", Rörstrand, formgiven 1936.

Oregelbunden dekor. Glaserad. Höjd 16 cm.

Aktuellt bud 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin, "Konkylie", Royal Copenhagen.

Längd 40 cm, bredd 31 cm.

Aktuellt bud 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFESERVIS, 27 delar Royal Copenhagen porslin 1900-talet andra hälft.

Bestående av; 12 kaffekoppar med fat, 12 assietter, 1 gräddkanna, 1 sockerskål med lock, 1 bricka, 25 cm.

Aktuellt bud 505 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GERTRUD LÖNEGREN, vaser 2 st, stengods, Rörstrand, 19030/40-tal.

Grön vas med ristad dekor, 364L, samt blå vas 'Handdrejad 288L'. Höjd 13 resp 14 cm.

Aktuellt bud 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FIGURGRUPP, Meissen 1900-talets andra hälft porslin.

Höjd ca 17 cm

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK

Höjd 15 cm

Aktuellt bud 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK

Höjd ca 17,5 cm

Aktuellt bud 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARIANNE WESTMAN, servisdelar, 4 delar, flintgods, "Picknick", Rörstrand, i produktion 1956- 69.

2 uppläggningsfat 1 skål med lock 1 såssnipa

Aktuellt bud 2 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BLOMSTERVASER, ett par, porslin, Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets första hälft.

Modell 1572. Så kallade "Flower frogs". Hänklar i form av kvinnor med blomster girlanger. Blomsterdekor. Delvis förgylld. Höjd 17 cm.

Aktuellt bud 2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA LARSON, ansiktsvas, stengods, Gustavsberg.

Svartglaserad. Signerad Lisa L MADE IN SWEDEN. Höjd ca 24,5 cm

Aktuellt bud 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK