Möbler

402 föremål
Eero Saarinen, bord, "Tulip", Knoll International.
3d 17 tim
24 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Alvar Aalto, barnstol, modell 103, 1930-tal.
5d 17 tim
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Soffa, Swedish Modern, 1940-tal.
2d 20 tim
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
22 tim 21m
6 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
Soffa, Nirvan Richter, Norrgavel.
2d 20 tim
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skrivbord, rokokostil, tidigt 1900-tal.
4d 21 tim
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ruth & Joanna Design, fåtölj, "Cleo".
2d 20 tim
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Oscar Antonsson, spegel, Ystad Tenn 1929.
3d 19 tim
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matbord, sent 1800-tal.
4d 17 tim
Matbord, sent 1800-tal.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Paolo Piva, soffbord, "Alanda", B & B Italia.
2d 17 tim
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Yrjö Kukkapuro, karmstolar, 4 st, Finland.
3d 18 tim
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Schäslong, 1800-talets slut.
4d 18 tim
Schäslong, 1800-talets slut.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fladdermusfåtölj OX Danmark 2000-tal.
3d 19 tim
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 4 st, "Swedish Grace", 1920-tal.
2d 17 tim
2 666 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Sidobord 1900-talets första hälft.
5d 23 tim
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1900-talets första hälft.
5d 23 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Trädgårdsstolar 4 st 1900-talets mitt.
2d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
21 tim 7m
Bokhylla, funkis, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord Danmark 1900-talets andra hälft.
2d 17 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
21 tim 3m
Byrå, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Salongsbord 1900-talets första hälft.
2d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa, 1900-talets andra hälft.
2d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj 1900-talets andra hälft.
5d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, omkring år 1900.
21 tim 5m
Byrå, omkring år 1900.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hallmöbel, Art Deco, 1920-/30-tal.
5d 20 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tamburmajor 1900-talets andra hälft.
4d 19 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, England, sent 1800-tal.
4d 23 tim
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Skåp, Jugend, tidigt 1900-tal.
21 tim 15m
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal.
2d 20 tim
Sideboard, 1950/60-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå 1900-talets första hälft.
4d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hallmöbel 1900-talets första hälft.
4d 19 tim
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
3d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Karmstol, empire, tidigt 1800-tal.
1d 19 tim
1 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, tenn, 1920/30-tal.
1d 20 tim
Spegel, tenn, 1920/30-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
21 tim 17m
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sminkbord, Tingströms, 1950-tal.
5d 19 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vitrinskåp 1900-talets första hälft.
4d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
3d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
4d 23 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
3d 19 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1800-tal.
2d 19 tim
Skåp, 1800-tal.
1 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kubbstol, 1900-talets första hälft.
21 tim 1m
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK