Soffbord, 1900-talets andra hälft.
1m 9s
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, hatthylla, modell 109, Artek, Finland.
3m 9s
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, paraplyställ, Artek, Finland.
7m 9s
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Hjortzberg, Italienskt landskap.
9m 9s
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtölj, Swedish Modern, 1940/50-tal.
11m 9s
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK