Möbler

302 föremål
Alvar Aalto, barnstol, modell 103, 1930-tal.
8 tim 3m
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Berger, Louis XVI-stil, omkring år 1900.
4d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1800-tal.
1d 9 tim
Bord, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bord, 1800-tal.
6d 8 tim
Bord, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bord, allmoge, 1800-talets första hälft.
1d 6 tim
1 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bord, omkring år 1800.
6d 10 tim
Bord, omkring år 1800.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
1d 7 tim
Byrå, 1800-tal.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1950-60-tal.
2d 12 tim
Byrå, 1950-60-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, sengustaviansk stil, omkring år 1900.
7 tim 1m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bänk, 1900-talets andra hälft.
1d 8 tim
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bänk, 1970-80-tal.
4d 6 tim
Bänk, 1970-80-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Bänk, tidigt 1900-tal.
1d 11 tim
Bänk, tidigt 1900-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, fåtölj, "Samspel".
4d 8 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Malmsten, soffbord,
4d 9 tim
Carl Malmsten, soffbord,
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fällbord, omkring år 1800.
7 tim 10m
Fällbord, omkring år 1800.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK