1331 föremål
Sideboard, 1900-talets mitt.
< 1m
Sideboard, 1900-talets mitt.
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Sängbord, ett par, 1900-tal.
2m 55s
Sängbord, ett par, 1900-tal.
5 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rolex, Precision, armbandsur, 14,5 x 14 mm.
8m 55s
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Soffa, Swedish modern, 1900-talets mitt.
16m 55s
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skåp, allmoge, 1700/1800-tal.
20m 55s
Skåp, allmoge, 1700/1800-tal.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingrid Åman, halvhornskniv, signerad, 2021.
24m 55s
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Max Walter Svanberg, Utan titel.
26m 55s
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Karl XII, plåtmynt, 2 daler silvermynt, 1713.
28m 55s
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
34m 55s
Skåp, 1900-talets mitt.
2 401 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matbord, 1800-talets mitt.
50m 55s
Matbord, 1800-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Hatthylla, 1900-talets mitt.
54m 55s
Hatthylla, 1900-talets mitt.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, sent 1700-tal, Sengustaviansk.
1 tim 4m
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, omkring år 1800.
1 tim 8m
Slagbord, omkring år 1800.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljusplåtar, ett par, tidigt 1900-tal.
1 tim 10m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stenyxor, 9 st.
1 tim 18m
Stenyxor, 9 st.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hermès, scarf "Fleurs de Lotus".
1 tim 20m
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtölj, Swedish modern, 1900-talets mitt.
1 tim 24m
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kanonrör, 1900-tal.
1 tim 30m
Kanonrör, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klädskåp, jugend, 1900-talets början.
1 tim 32m
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffa, "Alicia", Dux.
1 tim 36m
Soffa, "Alicia", Dux.
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ikon, omkring 1900.
1 tim 42m
Ikon, omkring 1900.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Halsband, Cordell kedja, 18K guld.
1 tim 48m
970 EUR
Utropspris
1 200 EUR
Nikolai Lehto, Mor och barn.
1 tim 52m
Nikolai Lehto, Mor och barn.
200 EUR
Utropspris
300 EUR
Orvo Raatikainen, Fiskare.
1 tim 54m
Orvo Raatikainen, Fiskare.
200 EUR
Utropspris
400 EUR
Victor Westerholm, Öppen bok.
1 tim 58m
Victor Westerholm, Öppen bok.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Vägglampor, ett par, 1900-talets slut.
2 tim
180 EUR
Utropspris
300 EUR
Kari Juva, Klovnen.
2 tim 4m
Kari Juva, Klovnen.
270 EUR
Utropspris
400 EUR
Hermès, scarf, "Ludovicus Magnus".
2 tim 14m
140 EUR
Utropspris
250 EUR
Taklampor, 3 st, 1930-tal.
2 tim 18m
Taklampor, 3 st, 1930-tal.
500 EUR
Utropspris
800 EUR
Hjalmar Munsterhjelm, tillskriven, Landskap.
2 tim 22m
2 100 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Matta Keshan ca 410x310 cm.
2 tim 24m
Matta Keshan ca 410x310 cm.
340 EUR
Utropspris
300 EUR
Moeris, fickur, 41 mm.
2 tim 26m
Moeris, fickur, 41 mm.
260 EUR
Utropspris
250 EUR
Outi Heiskanen, "För växterna".
2 tim 28m
240 EUR
Utropspris
250 EUR
Fritz Jakobsson, "Nocturne II".
2 tim 30m
250 EUR
Utropspris
400 EUR
Hermès, slipsar, 4 st.
2 tim 34m
Hermès, slipsar, 4 st.
155 EUR
Utropspris
250 EUR
Nandor Mikola, Vinterlandskap.
2 tim 36m
190 EUR
Utropspris
350 EUR
Omega, Genève, armbandsur, 34,5 mm.
2 tim 38m
200 EUR
Utropspris
250 EUR
Kalle Eskola, Vas vid fönstret.
2 tim 40m
160 EUR
Utropspris
250 EUR
Unto Koistinen, Porträtt.
2 tim 46m
Unto Koistinen, Porträtt.
340 EUR
Utropspris
600 EUR
Kari Riipinen, "Wall Art".
2 tim 56m
Kari Riipinen, "Wall Art".
170 EUR
Utropspris
250 EUR
Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.
3 tim
870 EUR
Utropspris
300 EUR
Hannes Autere, Hos skräddaren.
3 tim 2m
200 EUR
Utropspris
300 EUR
Aarne Elomaa, Landskap.
3 tim 10m
Aarne Elomaa, Landskap.
97 EUR
Utropspris
250 EUR
Väinö Kamppuri, Stadsvy.
3 tim 12m
Väinö Kamppuri, Stadsvy.
180 EUR
Utropspris
250 EUR
Olavi Haarala, Abstrakti.
3 tim 16m
Olavi Haarala, Abstrakti.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
Anja Nyman, "Lämpimäinen".
3 tim 18m
Anja Nyman, "Lämpimäinen".
140 EUR
Utropspris
250 EUR