Ulla & Gustav Kraitz, fågel, stengods, signerad.
< 1m
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal. Blomsterstilleben.
2m 59s
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Olle Bærtling, "Ardekyr".
4m 59s
Olle Bærtling, "Ardekyr".
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Hjalmar Sandberg, Insjölandskap med figurer och eka.
8m 59s
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Tor Bjurström, Göteborgs hamn.
10m 59s
6 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK