268
271498

Woldemar Toppelius

(Finland, 1858-1933)
1 000 - 1 500 EUR
11 300 - 17 000 SEK
1 040 - 1 570 USD
Hammer price
Unsold
Woldemar Toppelius
(Finland, 1858-1933)

WOLDEMAR TOPPELIUS, SEASCAPE.

Sign. Oil on canvas, 45x67 cm.

Krakelerad och ytsmuts.

Provenance

Galerie Hörhammer 1965