Art Déco, Sverige, sannolkit 1920-tal. Rektangulärt, svartlackerat med palisanderbårder runt sargen, ben med silverfärgade detaljer.Längd 92 cm, bredd 52 cm, höjd 66 cm.
Smärre slitage.
×
Log in
Could not log in