s k Cadogan kanna, porslin. Kanton 1800-tal. Hjärtformad med svängd pip och svängt handtag. Heltäckande dekor av pioner, fåglar och fjärilar i grönt, gult, rosa och orange mot vit botten. Höjd 14 cm.
Lagning, slitage.
×
Log in
Could not log in