ett par, silver. Zachris Lundqvist, Stockholm 1837. Nyrokoko. Invändigt förgyllda. Snäckformad skål på kvadratisk fot på tassfötter. Höjd 10 resp 11 cm. Två udda saltspadar medföljer.
Bristning, lagningar.
×
Log in
Could not log in