119
201827

A polychrome wood figure, late Qing dynasty (1644-1912).

2 500 SEK
220 EUR
233 USD
Hammer price
1 200 SEK

Height 26 cm

Damages.

Provenance

Köpmannen och mattsamlaren Lennart Larsson jr, Stockholm.