599
79485

Peter de Ru

(Ruotsi, Syntymävuosi 1946)
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
539 - 719 EUR
571 - 761 USD
Vasarahinta
7 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Peter de Ru
(Ruotsi, Syntymävuosi 1946)

"Schack i Budapest".

Signerad a tergo Peter de Ru. Silvergelatinfotgrafi 25 x 38 cm. Bladstorlek 30 x 40 cm. På fotots baksida påskrift "Schack i Budapest 1982 från reportaget "Ungern" publicerad i ETC MAGAZINE 1983 Foto Peter de Ru".

Muut tiedot

"Schack i Budapest" gjordes på uppdrag av ETC magazine 1982 och har varit utställt och publicerat i böcker , tidningar o tidskrifter relativt ofta. Första publiceringen var i ETC MAGAZINE nr 3 1983 samt har utställts på Zinc 1998 under Kultuhuvudstadsåret.