504
90803

BÄGARE, icke identifierad mästare, Söderköping 1739.

Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 360 - 1 640 EUR
1 450 - 1 740 USD
Vasarahinta
Ei myyty

Delvis förgylld. På räfflad fot, vågband, stämplad lambrequin samt krönta kartuscher med gravyr: Anders Scherman samt Lena Scherman. Undertill senare innesinskription. Höjd 17,5 cm.

 Piilota
 Näytä lisää

Important Spring Sale 657

58. A royal Gustavian giltwood bergère, Stockholm, late 18th century.
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
Tämänhetkinen tarjous:
- SEK