A cameo glass Art Nouveau vase by Emile Gallé, Nancy, France.
Överfång, slipad och etsad dekor av bärkvistar i cerise mot matt vitgul fond. Signerad Gallé. Höjd 9 cm.
Obetydliga nagg.
Täydennyslista
Proveniens: Carl-Axel Valén, Stockholm.
Alkuperä - Provenienssi
Carl-Axel Valén, Stockholm.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui