1328
142807

A Jean René Gauguin faience sculpture, Bing og Grøndahl.

Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Vasarahinta
8 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Fajans, glasyr i cerise, turkos och gult. Signerad JR Gauguin, B&G. Höjd 71 cm.

Ett öra lagat.

Täydennyslista

Flera lagningar

Muut tiedot

Jean René Gauguin var son till den franske målaren Paul Gauguin. J R Gauguin var verksam som skulptör och keramiker. Mellan 1923 - 1961 verksam vid Bing & Grøndahl och är känd framför allt för sina kraftfulla djurskuplturer.